28. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

06.12.2009 Celý región

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Góly: 6. Rataj (Fabian, Škovira), 10. Rataj (Škovira, A. Kroták), 22. Igor Majeský (P. Segľa, Michal Segľa), 27. Fabian (Škovira, Klouda) - 47. Heš (J. Halaj, Cibuľa), 52. M. Varga (M. Bartánus, V. Novák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Šimonovič (Poprad) za nešport. správanie sa
presilovky: 2:0
rozhodovali: Lokšík - Smrek, Tornay
2070 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Igor Majeský - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba
Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Kršňák, Hučko - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Ďurný, Durdiak, M. Oravec

Podtatranské derby svedčalo lepšie Popradčanom, ktorí od úvodu diktovali tempo zápasu. Domácim stačili len dve presilovky nato, aby si vytvorili dvojgólový náskok. Autorom oboch gólov v 6. a v 10. minúte bol Rataj, ktorý z medzikružia presne zakončoval popradský kolotoč. Domáci boli pánmi na ľadovej ploche a Liptáci len so šťastím odvracali ich početné utoky. V druhej časti boli hostia nútení otvoriť hru, čo však bolo vodou na mlyn rozbehnutých Popradčanov. Ďalšie góly nenechali na seba dlho čakať. Už v 22. minúte sa z úspešnej dorážky tešil Igor Majeský a na 4:0 zvyšoval v 27. minúte strelou od modrej Fabian. Liptáci sa do svojho súpera poriadne zahryzli až v záverečnej tretine, čoho výsledkom bol gól Heša v 47. minúte. Snaha o návrat do zápasu pokračovala v 52. minúte, keď zmätky v popradskej obrane potrestal zblízka Varga. Hoci Liptáci pokračovali v aktivite aj v ďalších minútach, prišla už príliš neskoro nato, aby mohli odvrátiť ich prehru.

Július Penzeš, asistent trénera Popradu: " Sme veľmi radi za tri body, pretože nás posúvajú v tabuľke tam, kde sa chceme pohybovať. Hrali sme veľmi koncentrovane a myslím, že našu hru sa dalo pozerať. Mali sme tlak, z ktorého vyústili naše šance. V tretej tretine sme trošku poľavili a hostia zlepšenou hrou dokázali streliť dva góly. “
Ján Šterbák, tréner Liptovského Mikuláša: „Musíme si priznať, že prvé dve tretiny sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Poprad hral vo veľmi dobrom pohybe a z pohľadu útočnej aktivity bol veľmi nebezpečný. Urobili sme v obrane niekoľko chýb a to vyústilo do niekoľkých vylúčení. Súper hral dynamicky, priamočiaro dopredu a to nám robilo problémy. V tretej tretine sme si vypracovali tlak, ale výsledok sme dokázali už len korigovať. “

Martin - Nitra 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Uram (Jabrocký, Velebný), 12. Uram (Jabrocký), 26. I. Dornič (Velebný), 59. M. Beran (Uram) - 34. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko).
Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Marek Slovák (Nitra) na 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: J. Višňovský - T. Orolin, R. Bednár
2600 divákov

Martin: Dzubina - Polák, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Drgoň, Velebný - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Trokan, Ižvolt.
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, Širokovs, Jass, V. Vlk, König, Michal Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Marek Slovák, M. Štefanka, E. Čaládi - Šinkovič, M. Kováčik, Šátek - Marek Tvrdoň, Dobrý, Románek.

Skalica - Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 20. Kutálek (R. Hartmann, R. Jarolín), 25. E. Novák (Liščák, F. Novák), 26. Zálešák (Gründling, Pálffy), 33. Kutálek, 57. M. Výborný (R. Školiak, Lušňák) - 15. Kollár (Dubec, Gabriš), 52. Michel Miklík (Dubec, Kollár).
Vylúčení: 11:5 na 2 min, navyše: Hranáč (Skalica) na 10 min za nešp. správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Goga - Šefčík, Tvrdoň
2214 divákov.

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, M. Výborný, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - T. Višňovský, R. Školiak, Lušňák - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák.
Trenčín: I. Murín (43. V. Kováč) - Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Hančák, Martin Chovan, M. Hlavačka, Tybor - Paroulek, Jánoš, Tomík - Dubec, Kollár, Michel Miklík - O. Ďuriš, Šimíček, M. Filo - Troliga, P. Kopecký, T. Radulay.

Slovan Bratislava - Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 12. A. Nedorost (Demel, Róbert Huna), 24. A. Bezák (Janík), 42. O. Rusnák (A. Bezák) - 35. Smotrila (Holečko, S. Pavličko), 39. Leskovjanský (Farkašovský).
Vylúčení: 3:7 na 2. min, navyše: M. Školiak, S. Pavličko obaja (Spisšská Nová Ves) 10 min za nešp. správanie
presilovky 1:0
oslavbenia: 0:0
rozhodovali: Kulakov (Rus. ), J. Konc - Bundil, Stano (všetci SR)
2608 divákov.

Slovan: Rybár - Bohunický, Turunen, J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov - Lažo, Hujsa, Demel - T. Varga, O. Rusnák, Lisoň - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - od 21. min A. Bezák, Janík.
Spišská Nová Ves: Polc - Harabin, M. Školiak, A. Mrena, Čintala, Petruk, Gurčík, Borovský, Rojkovič - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Lemešani - Hübler, Heizer, Prokop - Leskovjanský, Saluga, Farkašovský.

Žilina - Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 19. Palovčík (M. Kokavec, Drevenák), 52. M. Kokavec (M. Hreus, Drevenák) - 16. Kledrowetz (Húževka).
Vylúčení: 2:4 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Tornay
2501 divákov.

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Kolarz, Hriňa, Horák, Rúfus, Škuta - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Vala, Škoda - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar.
Košice: Lašák - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl, od 21. min Chmelo - Šachl, Húževka, P. Bartoš - Dravecký, Juraj Faith, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Šimurda, Jenčík, Juraj Sýkora.